Timeplan

cropped-APLS3.jpg

Program APLS kurs  

 

Dag 1

08.45 – 09.00              Registrering, kaffe

09.00 – 09.15               Velkommen

09.15 – 09.30               Møt din veileder

9.30 –   10.00               Det akutt syke barn

10.00 – 10.30               Basal HLR med demonstrasjon

10.30 – 10.40               Luftveier &  ventilasjon

10.40 – 11.10                Avansert HLR med demonstrasjon av defibrillering

11.10 – 11.25                PAUSE

11.25 – 12.45               HLR, basal og avansert, praktiske øvelser

11.25 – 12.05 12.05 – 12.45 13.25 – 14.05 14.05 – 14.45
Luftveishåndtering 1

(SIM 1)

 Rød  Rød  Grønn  Grønn
Luftveishåndtering  2

(SIM 2)                                   

 Blå  Blå  Gul  Gul
BHLR

(SIM 4)                    

 Grønn  Gul  Rød  Blå
Defibrillering

(SIM 5)                                   

 Gul  Grønn  Blå  Rød

12.45 – 13.25               LUNSJ

13.25 – 14.45               Praktiske øvelser, fortsettelse

14.45 – 15.00               Pause

15.00 – 15.15               Demonstrasjon av hjertescenario

15.15 – 17.15                Praktiske øvelser

15.15 – 15.45 15.45 – 16.15 16.15 – 16.45 16.45 – 17.15
Hjertescenario 1   (SIM 1)

 

 Rød  Blå  Grønn  Gul
Hjertescenario 2   (SIM 2)

 

 Gul  Rød  Blå  Grønn
Hjertescenario 3   (SIM 4)

 

 Grønn  Gul  Rød  Blå
Hjertescenario 4   (SIM 5)

 

 Blå  Grønn  Gul  Rød

17.15 – 17.25               PAUSE

17.25 – 18.45               Testing av HLR, luftveier & defibrillering

Luftvei  1 (SIM 1) Luftvei 2 (SIM 2) Luftvei 3 (SIM 4) Luftvei 4 (SIM 5)
17.25 –18.45 1 2 3 4
5 6 7 8
9 10 11 12
13 14 15 16
17 18 19 20
21 22 23 24

 

BHLR & Defib. 1(302) BHLR & Defib. 2(326) BHLR & Defib. 3(327) BHLR & Defib. 4(328)
17.25 –18.45 13 14 15 16
17 18 19 20
21 22 23 24
1 2 3 4
5 6 7 8
9 10 11 12

Dag 2

08.00 – 08.25               Pustebesvær

08.25 – 09.05               Sjokk

09.05 – 09.15               PAUSE, møt din veileder

09.15 – 09.30               Arrytmier

09.30 – 10.00               Nedsatt bevissthetsnivå

10.00 – 10.15                Kramper

10.20 – 14.00               Workshops, det akutt syke barnet

10.20-10.50 10.50-11.20 11.20-11.50 11.50-12.20 13.00-13.30 13.30-14.00
Væske og elektrolytter(SIM 1 ) Rød Blå   Gul   Grønn
Syre /base                      (SIM 2)    Rød Blå Grønn Gul
Sepsis(SIM 4)  Blå     Rød    Grønn  Gul
 Skadevurdering

(ROM 326)

 Gul     Grønn  Rød  Blå   
 Nevrologisk vurdering

(SIM 5)

 Grønn  Gul        Rød  Blå
Transport

(Rom 327)

    Grønn  Gul  Blå     Rød

12.20 – 13.00               LUNSJ

13.00 – 14.00               Workshops, fortsettelse

14.00 – 14.15               Demonstrasjon av sykt barn scenario

14.15 – 16.15                Praktiske øvelser, det akutt syke barnet

14.15 – 14.45 14.45 – 15.15 15.15 – 15.45 15.45 – 16.15
Det syke barnet  1  (SIM 1)

 

 Rød  Blå  Grønn  Gul
Det syke barnet 2  (SIM 2)

 

 Gul  Rød  Blå  Grønn
Det syke barnet 3  (SIM 4)

 

 Grønn  Gul  Rød  Blå
Det syke barnet 4  (SIM 5)

 

 Blå  Grønn  Gul  Rød

16.15 – 16.30               PAUSE

1630 –  1700                Det traumatiserte barnet

17.00 – 17.20               Thorax skader

17.20 – 17.30               Skader i abdomen

17.30 – 17.40               Virvelsøyle skader

17.40 – 17.50               PAUSE

17.50 – 18.10               Hodeskader

18.10 – 18.30               Brannskader

18.30 – 18.40               Drukning

 

Dag 3

 08.00 – 08.10 Demonstrasjon, traumescenario
08.10 – 08.30               Tur tid til lab.

08.30 – 11.25               Praktiske prosedyrer, traume

Gruppe A, B Forskningen   08.30 – 09.50

Gruppe C, D Forskningen   10.05 – 11.25

08.30-

09.10

09.10-

09.50

10.05-

10.45

10.45-11.25
Vaskulær tilgang 1  (CVK/IO/NVK)

(forskningen)

 Rød  Blå  Grønn  Gul
Thoraxdren/nål tracheotomi

(forskningen)

 Blå  Rød  Gul  Grønn
Radiologi

(SIM 5) 

 Gul  Grønn  Blå  Rød
Nakkekraver, stabilisering av nakke

(SIM 4)

 Grønn

 

 Gul  Rød

 

 Blå

11.25 – 11.40                PAUSE

11.40 – 13.40                Praktiske øvelser, det traumatiserte barnet

11.40-

12.10

12.10-

12.40

13.15-

13.45

13.45-

14.15

Det traumatiserte barnet 1

(SIM 1)

 Rød  Blå  Grønn  Gul
Det traumatiserte barnet 2

(SIM 2)

 Gul  Rød  Blå  Grønn
Det traumatiserte barnet 3

(SIM 4)

 Grønn  Gul  Rød  Blå
 

Det traumatiserte barnet 4

(SIM 5)

 Blå  Grønn  Gul  Rød

12.40 – 13. 15              LUNSJ

14.15 – 14.30               PAUSE

14.30 – 16.45               Tester

  • Skriftlig prøve
  • Praktiske øvelser

Skriftlig prøve

Deltakere
14.30 – 15.15                      302 01 – 12
15.15 – 16.00                      302 13 – 24

 

Praktiske øvelser

Test  1  C1/T1 

 

Test  2 I1/T2   Test  3 C2/T10   Test 4 I2 /T13
(SIM 1) (SIM 2) (SIM 4) (SIM 5)
14.30 –16.30 13 14 15 16
17 18 19 29
21 22 23 24
1 2 3 4
5 6 7 8
9 10 11 12

16.15 – 16.30                PAUSE og instruktørmøte

16.30 – 17.15               AVSLUTNING, SVAR PÅ PRØVE, FEEDBACK

Legg igjen en kommentar